Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Startovní listina, která v ČR již dlouhá léta nebyla

19.6.2013

Před organizátory cyklistických závodů ze společnosti TTV Group je nyní  nejdůležitější akce roku, etapový závod Czech Cycling Tour 2013 (CCT) a přípravy finišují. Vždyť na trať vyrazí jezdci již za necelý měsíc, závod se jede od 11. do 14. července.


Díky novému řediteli závodu Jánu Svoradovi se podařilo sestavit pro pátý ročník startovní listinu, která se v České republice již dlouhá léta nesešla. Na startu bude čtyřiadvacet sedmičlenných týmů a ozdobou bude nepochybně výběr Olomouckého kraje. V něm se objeví skvělá česká dvojice ze stáje NetApp Endura Jan Bárta a Leopold König, spolu s nimi pojede Josef Černý (jezdící za CCC Polsat) a tým bude doplněn čtyřmi jezdci SKC Tufo Prostějov.

Všechny čtyři předchozí ročníky vyhráli jezdci současné stáje Bauknecht Autor, postupně vystoupili na nejvyšší stupeň Martin Hebík, Leopold König, Stanislav Kozubek a před rokem František Paďour. Jezdci této nejlepší domácí stáje budou patřit k favoritům určitě i letos, ale rozhodně to nebudou mít tak snadné jako v minulých letech. Především König se nechal slyšet, že po tříleté přestávce chce opět vyhrát a vedení stáje Kaťuša bez okolků prohlašuje: „jedeme si pro celkové prvenství.“

Zajímavostí bude určitě start polské stáje CCC Polsat pod hlavičkou výběru Polska, nebo výběru Anglie, paraguayského celku Star Trigon Cycling Team Try Start. Velmi ambiciózní jsou i týmy Nippo nebo Leopard Trek s Janem Hirtem, třetím z nedávného Závodu míru jezdců do 23 let.

Při nedávné kontrole trati se nechal slyšet Ján Svorada. „V zahraniční má tento závod daleko větší prestiž jak u nás. Myslím, že zatím je v našich médiích nedoceněný,“ řekl Svorada a ke královské etapě přidal. „I když na ní nejsou tak dlouhé kopce, tak snese srovnání s etapami na Giru i Tour. Já bych ji jet nechtěl,“ zdůraznil kdysi vyhlášený spurter.

V itineráři jednotlivých etap CCT došlo oproti minulým letům ke změnám, pozměněny jsou prakticky všechny. Časovka Uničově se jede obráceně ve směru na Úsov a má převýšení 154 metrů.

Ve druhé etapě – Olomoucké nahradil původní Prostějov jako cílové město Mohelnice. Etapa má převýšení přibližně 2050 metrů a rozhodne se s největší pravděpodobností v kopci asi 39 km před cílem v Hartínkově. Třetí etapa startuje nově v Zábřehu a na trati při ní jezdce čeká osm horských prémií. Finále se odehraje ve Šternberku, kde jezdci dvakrát absolvují kostkové Ecco Homo kolem hradu.

Závěrečná čtvrtá Olomoucká etapa startuje v Olomouci a jede se přes Chomoutov, Šternberk a Jívovou, na závěr čeká peloton závěrečných sedm okruhů dlouhých 11 kilometrů. Pojede se na okruhu mistrovství ČR 2011, ale se změnou cíle. O vítězství v etapě a možná i celkovém pořadí se bude rozhodovat přímo v kopci na Svatém Kopečku.

Startovní listina Czech Cycling Tour 2013:

Bauknecht Author (ČR), NSP Ghost (Něm.), BGZ Bank (Pol.), Sunweb Revoir (Belg.),, Olomoucký kraj, Etixx Ihned, cyklokrosová reprezentace ČR (všechny ČR), Tirol Cycling Team (Rak.),  ISD (Ukrajina), Katuša Itera (Rus.), Tre For, Blue Water Cycling (oba Dán.), Jo Piels (Niz.), Leopard Trek (Luc.),  reprezentace Slovenska (SK), Nippo (Jap.), reprezentace Ruska, Star Trigon Cycling Team (Paraq.), Radenska (Slovin.), reprezentační tým Anglie do 23 let, reprezentace Polska, Rijke-Shanks (Niz.), reprezentace Nového Zélandu.

Program Czech cycling Tour 2013:

11. července: 1. etapa  – Uničov (týmová časovka 25,9 km)

Start i cíl je v Uničově na Masarykově náměstí.

12. července: 2. etapa – Mohelnická (156 km)

Start etapy před Krajským úřadem Olomouckého kraje, cíl po absolvování třech okruhů okolím města Mohelnice na krásném historickém náměstí. Zvlněná etapa s dvěma rychlostními a třemi horskými prémiemi.

13. července: 3. etapa – Šternberská královská (173 km)

Královská etapa okořeněná úžasnou scenerií Jeseníků jako je Ramzovské sedlo, Vidly, Karlova Studánka, kdy cíl etapy je v centru města Šternberk.

14. července: 4. etapa – Olomoucká (176 km)

Závěrečná zvlněná etapa odehrávající se v okolí města Olomouce a Svatého Kopečku se startem v Olomouci a cílem na Svatém KopečkuJsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451