Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Neuman v první desítce etapy na Czech Tour

7.8.2020

Vítězem druhé etapy podniku Czech Tour, závodu první kategorie Mezinárodní cyklistické unie (UCI), se stal po 193,7 kilometrech Belgičan Jordi Meeus (SEG Racinag Academy), který zdolal úřadujícího belgického šampiona Tima Merliera (Alpecin - Fenix) a třetí skonči Němec Max Kanter (Team Sunweb). Žádné převratné změny ale etapa z Prostějova do Uničova nic nepřinesla. Žlutý trikot bez nejmenších problémů udržel Australan Luke Durbridge a ani další pořadí se prakticky neměnilo.

Nejlepší z český jezdců skončil Dominik Neuman (Elkov Kasper) na devátém místě, o čtyři místa za ním projel nejlepší z cyklistů v českých reprezentačních trikotech Tomáš Bárta. Červený trikot pro nejlepšího českého jezdce závodu partnerů firem Prim a Media Walk převzal právě Neuman od svého spolujezdce Michala Schlegela.

Etapa byla podle předpokladů, nic podstatného se v ní neudálo. Nefoukalo, takže ani nepřišla nějaká zápletka. Ještě před metou třiceti kilometrů ujela trojice Keon Bouwman (Niz./Team Jumbo), Matteo Fabbro (It./Bora hansgrohe) a Yannik Achterberg (Něm./Majola Pushbikers). Na všech vrchařských prémiích bylo stejné pořadí Bouwman, Fabbro, Achterberg a peloton vše bezpečně kontroloval. Bouwman se tak oblékl do trikotu nejlepšího vchaře firmy Emco. Byli to jezdci stáje Mitchelton Scott, kteří se usadili na čele a nedovolili triu získat větší jak čtyřminutový náskok.

Před cílovým městem Uničovem ještě zrychlili a po prvním průjezdu před třemi závěrečnými okruhy dojeli posledního statečného závodníka z úniku Bouwmana, zatímco další dva se do pelotonu zařadili již dříve.

"Byla to etapa jako každý rok a tím, že ani nefoukalo, tak se prakticky nic nedělo. Odjeli tři lidi a stáj Mitchelton Scott si hlídala odstup. Kluci měli za úkol jít do nějakého většího úniku, ale do trojice to by bylo zbytečné plýtvání sil. Splnili technický plán a v závěru to rozjeli pro Neumana, který se dostal do elitní desítky, dokázal, že je to dobrý spurter. Zítra to bude rozhodně náročnější etapa," zhodnotil dnešních téměř dvě stě kilometrů trenér Elkov Kasper Otakar Fiala.

V podobném duchu mluvil i kouč české reprezentace Tomáš Konečný. "Byla to etapa podle předpokladu. Nefoukalo, takže to bylo naprosto v pohodě. Kdyby odjela větší skupina, tak bychom tam chtěli někoho mít. Necelé tři kilometry před cílem byl pád, naše dva kluky to zbrzdilo, ale bylo to již v ochranné zóně, takže v pohodě. Tomáš Bárta bydlí prakticky u trati, takže kluci mu chtěli v závěru pomoci a myslím, že se jim to podařilo, když skončil na třináctém místě," řekl Konečný.Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451