Czech Tour

6. - 9. 8. 2020  /  UCI 2.1 Europe Tour

Kukrle vítězem královské etapy, Zoidl nadále ve žlutém / Kukrle wins third stage, Zoidl holds yellow

11.8.2018

Rakouský jezdec Riccardo Zoidl ze stáje Felbermayr Simplon Wels si ve třetí, královské etapě Czech Cycling Tour, upevnil průběžné vedení a do závěrečného dějství opět nastoupí ve žlutém trikotu Olomouckého kraje. Třetí etapu z Mohelnice do Šternberku, dlouhou 178 kilometrů ovládl k české radosti domácí jezdec Michael Kukrle z celku Elkov Author.

Na závodníky čekalo celkem osm vrchařských prémií s celkovým převýšením 4282 metrů, což jasně značilo, že na závodníky čeká pořádná zkouška. Již na prvním stoupání na Dlouhé stráně uniklo z hlavního pole sedmnáct jezdců, když úniky vyprovokoval nejzkušenější jezdec ve startovním poli Tomáš Bucháček (Elkov Author). I v úniku si počínal velmi aktivně, za což byl nakonec odměněn trikotem aktivity v barvách Ondrášovky.

Na vrchařských prémiích dominoval Ital Marco Maestri (Bardiani CSF) a za ním pravidelně projížděl Němec Sebastian Baldauf (WSA Pushbikes). Ten byl v úniku i v pátek a bezpečně si udržel trikot nejlepšího vrchaře partnera firmy Emco.

Uprchlíci si neustále udržovali náskok kolen dvou až tři minut. Víc jim peloton nepovolil a při vjezdu do cílového města, kdy jezdce čekaly ještě tři okruhy desetikilometrové okruhy, již byla vepředu jen osmička nejstatečnějších. Ale ani ta nevydržela.

Rozhodovalo se až v posledním okruhu. Ve stoupání na Ecce Homo se vepředu vytvořila pětice jezdců a z ní ještě dokázal odjet Zoidl, ale ve sjezdu, asi kilometr před cílem, se na něj dokázal dotáhnout Kukrle. A v samotném závěru měl více sil a vybojoval etapové prvenství.

"To vítězství je pro asi zatím nejvíc, co jsem dokázal. V posledním kole jsem si začal věřit, ale ne na vítězství. Až když jsem ve sjezdu dojel Zoidla to bylo nadějnější. Bydlím v Hanušovicích, ve Šternberku jsem se narodil a bylo znát, že to tu mám hodně najeté. I proto to vítězství pro mě hodně znamená," říkal v cíli nadšený Michael Kukrle.

Druhý z českých jezdců skončil Daniel Turek (Israel Cycling Academy) na dvanáctém místě s odstupem pěti vteřin, ale v průběžném pořadí je nejlepší na desátém místě a do závěrečné etapy nastoupí v trikotu firmy Prim / Media Walk nejlepšího Čecha. 

Výsledky:

3. etapa: Mohelnice - Šternberk (178 km):

1. Kukrle (Elkov Author) 4:31:57, 2. Zoidl (Rak./Felbermayr Simplon Wels), 3. Velasco (It./Wilier Triestina - Selle Italia), 4. Schillinger (Něm./Bora Hansgrohe) všichni +2, 5. van Winden (Niz./Israel Cycling Academy), 6. Saramotins (Lot./Bora Hansgrohe) , ...12. Turek (Israel Cycling Academy) všichni +5, 23. Otruba +1:47, 35. Konwa (Pol./Elkov Author) +2:56, 37. Polnický +4:07, 49. Rajchart +7:05. 52. Bucháček, 53. Zahálka (všichni Elkov Author) +9:22.

Průběžné pořadí:

1. Zoidl 9:53:29, 2. Schillinger +1:01, 3. Saramotins +1:03, 4. Plucinski (Pol./CCC Sprandi Polkowice) +1:25, 5. Schöngerger (Wilier Triestina - Selle Italia) +1:56, 6. Sleen (UNO-X Norvegian Dev. Team) +1:56, ...10. Turek +2:04, 13. Kukrle +2:08, 24. Otruba +3:55, 33. Konwa +5:04, 38. Polnický +6:15, 46. Rajchart +9:13.

Držitelé trikotů:
Žlutý (vedoucí jezdec) - Olomoucký kraj: Riccardo Zoidl
Zelený (bodovací soutěž) - Satum: Riccardo Zoidl
Puntíkatý (vrchařská soutěž) - Emco: Sebastian Baldauf
Bílý (nejlepší jezdec do 23 let) - Agrotec: Torjus Sleen
Červený (nejlepší český jezdec) - Prim/Media Walk: Daniel Turek
Modrý (nejaktivnější jezdec) - Ondrášovka: Tomáš Bucháček


Michael Kukrle wins queen stage in Šternberk, Riccardo Zoidl holds his yellow jersey

178 km, 4282 m of elevation and 8 mountain primes in again hot weather - it was the hardest stage of this year's CCT. Strong breakaway group was created before first real test - Dlouhé stráně 1176 m. And it stayed as such till final laps around Šternberk city. Back the bunch all activity was lead by FELBERMAYR SIMPLON WELS and they managed to catch the attackers. During three final laps, many attacks emerged, even with yellow Zoidl attacking, but Michael Kukrle (Elkov Author) managed to catch him 1 km to finish and was in final he the fastest and happiest, as he won in city where he was born.Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2021 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451