Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí / Impey wins Czech Tour 2019, last stage for Hamilton

18.8.2019

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott, druhý skončil jeho týmový kolega Australan Lucas Hamilton a třetí je český jezdec Michael Kukrle z Elkov-Author.

Závěrečnou čtvrtou nejtěžší etapu závodu z Mohelnice do Štenberku po 178 kilometrech vyhrál ve sportu kvarteta první skupiny Hamilton před Impeyem a třetí dojel Kukrle.

Na trati čekalo na jezdce osm vrchařských prémií, z nich pět získal Spaněl José Diaz Gallego z Team Voralberg a to mu nakonec vyneslo prvenství ve vrchařské soutěži. On spolu s Františkem Sisrem z Elkovu-Author, Polákem Pawlem Cieslikem, Japoncem Manabu Išibašim a Slovincem Zigou Grošeljem ujeli z pelotonu asi tři kilometry před prvním stoupáním na Dlouhé stráně a před pelotonem vydrželi až do vjezdu do cílového města.

Zde na jezdce čekaly tři desetikilometrové okruhy s náročným stoupáním po kostkách a v zatáčkách na Ecce Homo. Hned v prvním okruhu se do sólového úniku pustil německý jezdec Andreas Schillinger z Bora hansgrohe ve snaze sebrat prvenství soupeřům z Mitchelton Scott. Získal k dobru až 40 vteřin, ještě do závěrečného kola vjížděl s náskokem 27 vteřin, ale na vrcholu stoupání jeho naděje skončily.

Soupeře se snažil zaskočit nástupem hned v začátku stoupání do posledního okruhu i loňský vítěz této etapy Kukrle. Nástup borce, který na zdejších silnicích hodně trénuje, rozhodl. Z pelotonu se s ním do závěrečného kopce vydali Impey, Hamilton a Grosschartner. Ve snaze urvat etapový vavřín, znovu nastoupil asi pět stovek metrů před páskou, ale v dlouhém spurtu se přes něj dostali Hamilton i Impey.

"Letos jsem na tom byl lépe jak před rokem, proto jsem to zkusil. Soupeři ale byli silní a jsem rád za třetí místo v etapě, ale především v celkové pořadí. Myslím, že lépe jsem tu zajet ani nemohl, navíc se mi zdálo, že cyklisté Mitchelton Scott ani nemuseli jet zcela naplno, vypadalo to, jako že trénují. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch v kariéře," řekl Michael Kukrle.

Z našich jezdců ale neuspěl jen Kukrle. Do elitní desítky se dostalo hned kvarteto závodníků Elkov-Author. Šestý byl klasifikován Jan Bárta, sedmý Jakub Otruba, který zároveň vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let a hned za ním byl Karel Hník.

Výsledky:

4. etapa: Mohelnice - Štenberk (178 km):

1. Hamilzon (Austr./Mitchelon Scott) 4:33:53, 2. Impey (JAR/Mitchelton Scott), 2. Kukrle (Elkov-Author) oba stejný čas, 4. Grosschartner (Rak./Bora hansgrohe)   -1, 5. Bárta (Author Elkov), 6. Stussi (Švýc./Team Voralberg), ...16. Otruba všichni +44, 19. Hník +1:10, 25. Neuman +2:23, 52. Zahálka +6:42, Sisr (všichni Elkov-Author).

Konečné pořadí:

1. Impey 13:22:59, 2. Hamilton +9, 3. Kukrle +33, 4. Grosschartner +43, 5. Haig (Austr./Mitchelton Scott) +1:05, 6. Bárta +1:19, 7. Otruba +1:21, 8. Hník +1:47, ...22. Neuman +3:00, 86. Zahálka +32:49.

Daryl Impey wins Czech Tour 2019, last stage for Hamilton

Lucas Hamilton (Mitchelton Scott) won last stage of Czech Tour 2019 after sprint of group of four in Šternberk. On tough hilly final rounds it was attack of last year winner, czech Michael Kukrle (Elkov Author), which provoked final selection. In four man group in final round it was only him, Hamilton, yellow jersey Impey and Grosschartner (Bora hansgrohe) who can hold tempo in final hot hill. Than on old cobblestones on Šternerk square it was Hamilton, who was the fastest, with Impey second and Kukrle third.

The 178 km fourth and final stages in nice weather took riders over Jeseníky mountains. They had to cope with Dlouhé stráně pumping dam hill, and than many other. But it was big bunch which entered final tough rounds around Šterberk town. With 3612 m of elevation, it was hard stage and in final the biggest favourite Impey, who general classification and also points competition and Mitchelton Scott was also best team.Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451