Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Adam Ťoupalík čtvrtý na Czech Tour

9.8.2020

Vítězem 12. ročníku etapového závodu Czech Tour, podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI), se stal Australan Damien Howson ze stáje Mitchelton Scott, druhý skončil jeho týmový kolega Novozélanďan Jack Bauer a třetí je klasifikován norský jezdec Markus Hoelgaard (UNO-X Pro Cycling Team). Uspěli i Češi. Dnes skončil v etapě třetí Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a to jej v konečném pořadí vyneslo na celkové čtvrté místo.

Hradecká stáj navíc vyhrála soutěž družstev, když porazila všech šest WorldTourových stájí. Do elitní desítky individuálního pořadí se prosadili i další čeští cyklisté. Jakub Otruba (Elkov Kasper) skončil na skvělém šestém místě, navíc ovládl soutěž mladých jezdců do 23 let a devátou příčku obsadil vítěz tohoto závodu z roku 2015 Petr Vakoč (Alpecin - Fenix).

Dnešní etapa byla vskutku královská, na jezdce čekalo celkem devět vrchařských prémií. Již na desátém kilometru ujela pětice jezdců, kteří však v průběžném pořadí nefigurovali mezi nejlepšími a ve Velkých Losinách měli k dobru skoro pět minut. To již však vjeli na stoupání na Dlouhé stráně a ještě před vrcholem stoupání je dostihla skupina 28 jezdců, ale chyběl mezi nimi ve žlutém jedoucí Australan Kaden Groves (Mitchelton Scott), takže bylo jasné, že se opět bude měnit lídr závodu.

V následném stoupání na Černohorské sedlo uniklo trio Pascal Eenkhoorn (Niz./Team Jimbo Visma), Felix Gall (Něm./Team Sunweb) a Jimmy Janssen (Niz./Alpecin - Fenix). Na čele vydrželi na horských prémiích na Vidly, Lyře i Hvězdě, ale hned pro nájezdu na první ze čtyř okruhů v cílovém městě Šternberku je dostihlo hlavní pole, a tak se tradičně rozhodovalo při stoupání po kostkách na trati Ecce Homo. V posledním kopci získali malý náskok Howson a Hoelgaard a v tomto pořadí projeli cílem, skupinu pronásledovatelů přivedl do cíle Adam Ťoupalík.

,,Když v posledním kole ti dva odskočili, tak jsem neměl sílu se jich zachytit. Ve sjezdu jsem se snažil dostat co nejvíce dopředu, v poslední zatáčce jsem skočil Eenkhoorna a bylo z toho skvělé třetí místo. Od extrémně náročného stoupání na Dlouhé stráně se jelo hodně rychle a cítil jsem se dnes dobře. Kluci uprchlíky sjeli a nakonec jsem spokojen já i celý tým. Pro tým to byl důležitý závod a náš výsledek považuji v tak silné konkurenci za velice dobrý," řekl Adam Ťoupalík.Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451